piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Porażka w Krakowie
autor: mePogoń Szczecin przegrała w Krakowie z tamtejszą Cracovią 1:2 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry.

Portowcy po rozpoczęciu gry szybko przenieśli piłkę pod pole karne gospodarzy. Akcja zakończyła się kąśliwym dośrodkowaniem. Cracovia odpowiedziała strzałem. Z dystansu uderzał Benjamin Kallmann, ale Valentin Cojocaru obronił strzał. Po chwili Fin miał kolejną okazję. Tym razem skiksował. Vahan Bichakhchyan oddał pierwszy celny strzał w 10. minucie. Henrich Ravas pewnie złapał piłkę.
Od 20. minuty gospodarze prowadzili. Po interwencji Cojocaru piłka odbiła się od Zecha i spadła pod nogi Mikkela Maigaarda, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W 25. minucie Ajdin Hasić stanął przed szansą na pokonanie Cojocaru, po tym jak ten niedokładnie wybił piłkę. Ostatecznie golkiper Pogoni naprawił błąd i obronił strzał. Blisko remisu było w 30. minucie. Kamil Grosicki złamał akcję do środka i znalazł się w polu karnym, jednak posłał piłkę wprost w Ravasa. W kolejnej akcji musiał interweniować Cojocaru, gdy zatrzymał w pojedynku sam na sam Micka van Burena. W 37. minucie Vahan Bichakhchyan mógł wyrównać stan meczu, ale dał się zablokować.

Portowcy rzucili się do ataków po przerwie. Celnie, ale zbyt lekko uderzał Fredrik Ulvestad w 49. minucie. Dwie minuty później Leonardo Borges strzelał zza pola karnego - wprost w Ravasa. Gospodarze się odgryzali. W 58. minucie Kamil Glik urwał się obronie i wyszedł na pozycję strzelecką, jednak spudłował. Ravas popisał się kapitalną paradą po strzale Kacpra Łukasiaka. Słowak był bezradny w 72. minucie, gdy Borges z bliska skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szansę, by dać ponowne prowadzenie Cracovii miał Filip Rózga, który jednak chybił w 80. minucie. W ostatniej minucie meczu Virgil Ghita głową pokonał Cojocaru po zagraniu z rzutu wolnego. Portowcy kończyli mecz w dziesięciu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Łukasiak.